Заказать звонок

Введите ваш номер:

Загрузка

Вибір мови


Оберіть мову яку бажаєте використовувати:

Загрузка

На що впливає якість підрамника та який підрамник ми використовуємо у нашому виробництві

Дуже часто багато фірм пишуть про якість матеріалів, але не багато хто дотримується тих стандартів, про які твердять у своїх рекламних оголошеннях.

Що таке підрамник і який він буває

Підрамник – це дерев'яний каркас, на який натягується полотно. Від його якості безпосередньо залежить, наскільки довго картина зберігатиме свій первісний вигляд, чи не провисне полотно і чи матиме картина свою форму через час.

Існує два види підрамника:

  • збірний (модульний)
  • жорсткий (глухий) підрамник

Модульний підрамник Жорсткий підрамник

Вони відрізняються тим, що модульний можна збирати і розбирати, оскільки на кінцях зроблені спеціальні пази. Він дорожчий, оскільки потрібно більше роботи з планкою, щоб виготовити. Його використовують, як правило, коли не хочеться зв'язуватися з багетною майстернею.  Купили модулі, вставили один в інший і вуаля!

Глухий же зшивається на спеціальному устаткуванні. Таким чином він служить тільки на певний розмір, але при цьому конструкція жорсткіша, а так як полотно з каркасу зазвичай ніхто не знімає, то такий варіант на наш погляд кращий і надійніший.

Ми у своїй багетній майстерні використовуємо професійну кутову пневматичну зшивку фірми Alfamacchine, яка дає можливість зібрати виріб рівно під 45% та закріпити кути максимально рівно. Багато багеток, які не мають досвіду або спеціального обладнання, зшивають підрамник на скоби меблевого степлера, що значно послаблює готову конструкцію.

Рівність рейки та зрощений підрамник

Вибирати жорсткий або модульний підрамник – ваше право, проте головне, на що потрібно звертати увагу – це вид рейки з якого він робиться. Якщо ви коли-небудь бачили дерев'яну рейку або брус, то рейка підрамника відрізняється лише тим, що має певну форму (носик або скіс), при якій натягнуте полотно не стосується лицьової частини рейки.

Рейка буває двох видів:

  • Цільна
  • Зрощена

Цільна рейка Зрощена рейка з двох ракурсів

Переріз підрамника з бортиком

Цільна рейка набагато дешевша, тому що для її виробництва береться цільний брус або дошка і за допомогою фрези їй надається потрібна форма. Можливо для маленьких підрамників такий вигляд і підійде, але коли мова заходить про розміри 40х50см і великі картини, то з великою ймовірністю зібраний каркас згодом покрутить і ваше полотно провисне. Крім того, такі підрамники грішать сучками, що також зменшує жорсткість конструкції.

Тому дуже важливо, щоб рейка була зрощеною. Для цього заготовка склеюється з невеликих шматків на спеціальній лінії, а далі обробляється під потрібний переріз. Зрощені рейки також використовуються для будівництва дерев'яних будинків, де дуже важлива рівність і жорсткість виробу.

Вигляд дерева та вологість

Зазвичай для картин береться підрамник із сосни – це досить дешевий та випробуваний вид деревини. Зустрічається також у багетній справі та липа. Інші сорти дерева – рідше, оскільки вони набагато дорожчі.

Дуже важливою є вологість дерева. Після зрощування та обробки рейки кладуться у сушіння, де проходять останній етап підготовки. Потрібна вологість – близько 12%, так як при цьому рубежі дерево стає набагато міцнішим, воно не зазнає гниття, викривлення тощо.

Підіб'ємо підсумки

Таким чином, щоб отримати якісний підрамник недостатньо просто піти до будівельного магазину, купити рейку, порізати її та пошити на меблевий степплер. Основне, на що потрібно звернути увагу:

  • Рейка підрамника має бути зрощеною
  • Рейка має бути сухою
  • Форма має бути з носиком або на скіс, а не просто прямокутник у розрізі
  • Різати рейку потрібно на гільйотині або дводисковій пилці (не на торцювальній)
  • Зшивають розкроєні рейки за допомогою спеціальної пневмо-зшивки

Ось тепер ви знаєте практично всі тонкощі про підрамник для картин і можете на рівні професіонала поставити та відповісти на будь-яке питання у багетній майстерні. Будьте впевнені, що для виробництва картин фото Fotopodarok використовує тільки якісний підрамник.

Не дайте себе обдурити несумлінним виробникам картин і звертайтеся лише до професіоналів!